W tym roku na topie są rolety w nasyconych, żywych kolorach. Oczywiście stonowane, subtelne barwy nadal zdobią okna, ale bardziej odważni eksperymentują z czerwienią, błękitem, zielenią, fuksją czy pastelowymi kolorami. W oknach zobaczmy nie tylko jednokolorowe rolety – modne są pasy, kwiaty, koła czy wizerunki miast. To, jaką roletę wybierzemy zależy głównie od aranżacji wnętrz – rolety uzupełniają stylizację i podkreślają charakter pomieszczenia.

Dzięki roletom w oknie można nie tylko regulować dopływ światła do wnętrza, ale także stworzyć przytulny kącik, dyskretny i komfortowy.

Dzięki stosunkowo niskim cenom rolet, materiały można dowolnie zmieniać, dostosowując je do kolorystyki wnętrza. Gładkich rolet jest najwięcej, ale warto szukać też tych wykonanych z drewna, bambusa czy wykonanych w technologii 3D.

Drewniane rolety

Kolonialne wnętrza uzupełnione drewnianymi roletami sprawią, że będzie stylowo i wygodnie. W odróżnieniu od materiałowych rolet te drewniane szybo się czyści. Ogromny wybór wybarwień rolet drewnianych sprawia, że łatwo dobierzemy je do reszty wystroju wnętrza  idealnie komponują się z drewnianymi meblami i skórzana tapicerką wypoczynku.

A rolety 3D?

Aby okno było jeszcze bardziej atrakcyjne i trójwymiarowe warto zdecydować się na rolety 3D. Zwykle ta trójwymiarowość jest zrównoważona jasną kolorystyką – beże, biel czy szarości świetnie wkomponują się w nowoczesny styl zastosowany we wnętrzach.